peale spiraali panemist 08.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Lasin 9.juunil panna vaskspiraali. Möödunud esmaspäeval (30.06) tundsin mensese alguses tekkivat kõhuvalu ja umbes viie päeva jooksul esines ka pruunikat määrimist. Menses oleks pidanud hakkama laupäeval, 5.juulil, kuid ei hakanud.
Kas peale spiraali panemist on selline olukord normaalne, mõtlen mensese ärajäämist ja määrimist?
Kas on põhjust muretsemiseks ja peaks minema arstile? Sõidan laupäeval välismaale ja enda arst on praegu puhkusel. Kas on võimalik käia kuskil valvearstil, kes antud murega jutule võtaks?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Vaskspiraal põhjustab emaka limaskestal võõrkehareaktsiooni,enamasti küll suurendades menstruaalverejooksu.Soobitan Teil kindlasti günekoloogi kontrollile minna et kindlaks teha,kas spiraal on ikka korralikult emakaõõnes.