rasestumisvastsed vahendid 15.03.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Lp Dr Seemen!
Otsin endale sobivat mitte harmonaalset rasestumisvastast vahendit, aga ei tea millist valida. Seni olen kasutanud Logesti pille, ag aenam seda teha ei saa, kuna mul tekisid veenilaiendid ja on oht tromboosi tekeks. Olen kaalunid ka spiraali panemist, aga kardan seda teha, kuna see pole ju ikkagi loomulik. Siis tahtsin hakata tupeküünlais kasutama, aga lugesin netist, et nende mõju on kondoomiga koos tõhusam, kui viimast ma kasutada kohe üldse ie tahaks. Ka plaaster mulle eriti ei sobi, kuna käin tihti solaariumis. Loodan, et jääb veel mingit vahendit üle, mis mulle sobiks?

Palun aidake mind, kuna olen täiesti segaduses.
Lugupidamisega,
Diana (20a ja 5 k tütre ema)

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Diana,

kui hormonaalne rasestumisvastane vahend on vastunäidustatud (tromboosiriski tõttu), siis ei sobi ei pillid ega ka plaaster. Soovitan siiski spiraali, kuna see on mugav ja enamasti ebameeldivate kõrvaltoimeteta. Kui menstruatsioonid on väga vererohked ja pikad, siis pole spiraal õige valik. Sellisel juhul jääb üle kondoom ja Pfarmatex-tupekreem.