Tabletid peale sünnitust 27.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist doktor Litter!

Pöördun Teie poole järgneva küsimusega. Nimelt sünnitasin ma 8-kuud tagasi. Arst määras mulle peale sünnitust Micro 30 rasedusvastased tabletid, kuna laps sai rinnapiima. Mingi aeg märkasin, et need tabletid ei sobi mulle, kuna menses hakkas üle nädala olema. (üks nädal vahet ja 4-5 päeva päevi) Pidasin seda mitte õigeks. Käisin arsti juures ja ta soovitas siis hakata kasutama Pharmatexi tooteid. Proovisin siis neid vaginaalseid tabette. Nüüdseks tundub, et needki ei sobi. Peale tableti sisse panemist ja mingi aja möödumist on tupes sees kipitav valu ja peale suguühet oli see valusam. Infolehelt lugesin, et see võib olla sisene naha ärritus.
Nüüd siis põhimure. Kas ma tohiksin hakata võtma näiteks Cilest tablette, enne rasedust ma neid võtsin paar aastat ja sobisid ilusti. Nimelt mul laps saab rinda nüüd vaid õhtul enne magama minekut ja hommikul ärgates. Vahest tahab ka öösel süüa. Kui ma võtaks näiteks hommikuti tabletti? On see sellisel juhul välistatud või võimalik?

Teile ette tänulik olles

Kati (24)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kati !
Tõenäoliselt oleks õige valik spiraali kasuks.
Pharmatexi seeriast võiksite proovida 1-annuselisi doseeritud kreeme (pakis 6). Kuivad tabletid on happelised ja põhjustavad tupe limaskesta ärritust.
Rinnaga toita võiksite ~10 kuud. Kui lõpetate rinnaga toitmise, taastub hormoonide tasakaal ja võib alustada pillide tarvitamist.
Konsulteerige naistearstiga.
Naistearst Galina Litter,