rinnapiim 17.04.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sünnitus oli 2,5 a. tagasi.Rinnaga toitsin 5 kuud, aga rinnapiima on ikka veel rindades. Miks ja kas peaks sellega midagi ette võtma?

Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Üksikutel naistel jääb pisut rinnapiima ka peale rinnaga toitmist veel pikaks ajaks. See on tingitud "prolaktiin" hormoonist, mida teie organism produtseerib rohkem. Soovitaksin minna günekoloogi poole, kes määrab teile 10-ks päevaks rohtu selleks, et seda hormooni pidurdada. Vahel vajatakse ravi ka pisut kauem aega. Raviefekt on hea ja te vabanete praeguseks hetkeks teile ebameeldivast sümptoomist. Samas, kui te ka ravi ei soovi, võib see ka ise taanduda, kuid mõnikord võtab see kaua aega.