Rinnad pärast imetamist 29.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Peale sünnitust imetama hakates selgus, et üks rind on tunduvalt suurema tootlusega kui teine ja sellest tingituna ka märgatavalt suurem. Kas pärast imetamise lõppu muutuvad rinnad taas ühesuuruseks? Kas rindade taastumine sõltub imetamise perioodi pikkusest? Mida teha, et vältida seda probleemi? Lapse tihe väiksemale rinnale panek ja lisaks pumbaga stimuleerimine ei aita.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
See, et üks rind on naisel suurem, on küllalt sageli. Imetamise ajal muutub erienevus veelgi suuremaks, kuid peale imetamise lõppu muutub tavaliselt differents jällegi vähemärgatavaks. Toitke mõlemast rinnast kordamööda. Kui väiksemast rinnast jääb lapsele väheks, andke talle ka teist rinda. Rindade kuju ja taastumine sõltub kindlasti ka imetamise pikkusest. Lapsele on aga rinnapiim äärmiselt vajalik, seega rinnaga võiks toita vähemalt 6 kuud.
Ilusat aasta lõppu soovides Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

rinnad

kuidas mõõta rinnaümbermõõtu ja kui suured rinnad on keskmistel 13 aastastel

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere!
Rinnaümbermõõtu mõõdetakse rinnakumeruste alt, seega siis ümbermõõt sentimeetrites peaks olema Sinu vanuses umbes 65 cm. Tuleb aga meeles pidada, et rindade suuruse pärast muretsemiseks pole ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi