Valus on 04.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 25a naine. Laps sündis keisrilõikega 2002 jan. Peale seda siiani on seksuaal elu võimatu - nahk on pidevalt genitaalide ümbruses praguline ja kipitab. Päevade ajal tampooni kasutada ei saa - tupeseest on nahk nii valus(kibe), tunne nagu põleks; ja päevade ajal sidemete kandmisel läheb nahk jalge vahel veel rohkem katki (nagu hauduks ära) , nii et ei saa käia ega istuda. Igapäevaseid pesukaitseid ei kasuta. Kohalik naistearst ütles, et see on tingitud hormoonide tasakaalu häiritusest(peale sünnitust), ja nii see on ning ravida seda ei saa. Mis aitaks?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Välisgenitaalide ja tupe kuivus ja sellest tingitud kihelus on tõepoolest seotud muutustega naissuguhormoonide tasemes. Soovitan kasutada Linoladiol-HN kreemi välispidiselt 2-3 korda päevas 1 nädala jooksul ja Linoladiol N- kreemi aplikaatoriga tuppe 1 kord päevas kuni 1 nädala jooksul. Tegemist on retseptiravimitega.