Valge täpp nahal 08.05.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on nahal väike pigmenditu korrapärane täpp(punn/väike kõrgendik), mis on umbes 1-2mm läbimõõduga ja selle väikese kõrgema punni sees on tumedam nõela otsa suurune täpp. (Kirjeldada on keeruline, seega lisasin pildi) Kui näpuga üle käin, siis ta pole nii sile kui on näiteks nahast kõrgem sünnimärk, vaid kergelt karedama (järsema?) äärega ning mõnikord on näpuga üle minnes või sellele vastu minnes kergelt valus (kerge ebameeldiv tunne, aga tunne läheb kohe ära kui näpu ära võtan).

See moodustis pole mul alati olnud ja esimest korda märkasin seda vist millalgi pool aastat või veidi rohkem tagasi. Ei ole tähele pannud, et see suureneks, samas on tegu nii väikese moodustisega, et selle minimaalset kasvamist oleks ka keeruline märgata.

Viimasel ajal on see mind aga rohkem häirima hakanud, sest väljas on päike ja mulle teeb muret, kas päike võib selle halvemaks teha ja millega tegu üldse on. Sain endale naha-arsti aja ka juulikuuks, aga kui on vähegi võimalik, et tegu on mõne pahaloomulise moodustisega, siis läheksin tasulisse näitama.

See asetseb rindmikul, kaela ja rinna vahelisel alal. (Igaks juhuks mainin, et mõned aastad tagasi hammustas mind ka puuk umbes sealt kohast (Ei oska öelda, kas on täpselt sama asukoht) ning mul raviti puukborrelioosi ja mainiti, et sinna võib aastate pärast ka midagi tekkida.)

Ette tänades

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi pealt tundub, et tegemist on rasunäärme ummistusega. Kui Teil on seal olnud varem puuk, siis tuleb teise võimalusena arvesse ka nahareaktsioon putukahammustusele. Igatahes ei jäta moodustis mulle agressiivset muljet ja arvan, et võite oma nahaarsti aja rahulikult ära oodata.
Lugupidamisega,
Kristi Abram