Imelik must täpp/auk kõrvas, täppi ümbritseb valge kogu 27.05.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kõrvas on imelik must täpike või nagu auk, vahest pestes kõrva ja näpuga üle tõmmates on õrnalt valulik, kipitus tunne vms. Muidu ei valuta, vahest harva.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Tegemist on komedooniga ehk ummistunud pooriga - samasugune asi, nagu akne korral on näol. Kõrvas on komedoon lihtsalt veidi suurem. Iseenesest see midagi ohtlikku pole, kuigi mõnikord harva võib ka põletikuliseks muutuda.
Kui see komedoon on Teie jaoks kosmeetiliselt häiriv, võib kosmeetikul lasta selle välja pigistada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram