punased punnid seljal 09.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22 ja teismeilisest saati on mulle selja peale tekkinud punased punnid. 1-2 päeva on nad hästi valusad, punni keskele tekib valge täpp ja ümberringi on punane. ja siis mõne aja pärast kaovad ja siis tulevad uued. Tekib 1-3 tükki korraga. Kas on tegu äkki aknega? Terve turi on arme täis. Mida ma peaksin kasutama? Kuidas nahka hooldama? Näonahaga probleeme pole. Ette tänades, I

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Tegemist võib olla aknega. Raviks soovitaksin osta apteegi käsimüügilt 10%Aknefug oxid mild preparaadi, mida kasutada kuurina vastavalt juhendile. Kuid kui mädaste kollete teke vaatamata ravile ei vähene, tuleb minna nahaarsti vastuvõtule.