punnid häbememokkadel 23.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Hiljuti on mul tekkinud hvälimistele häbememokkadele üsna suuremõõdulised punnid. Tegu pole mädapunnidega, vaid nad on seest kõvad. Ära lähevad väga aeglaselt ning mingi aja pärast löövad samasse kohta uuesti välja tagasi. Kas tegu võib olla sellega, et kasutan häbeme piirkonnas epilaatorit (ei raseeri, s.t. karvad juurega välja), ning ehk on mingi karvanääpsu põletik või midagi taolist?
Ette tänades Susan

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Võimalik küll, et Teil esinevad kaebused on seotud epilaatori kasutamisega genitaalidel. Soovitan peatada mõneks ajaks epilaatori kasutamine. Kui "punnid"seejärel ei taandarene, siis tuleks küll pöörduda nahaarsti vastuvõtule, et saada selgeks millega tegemist on.