Sügelus häbemepiirkonnas 09.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 24 aastane ja minu probleemiks on sügelus suurtel häbememokkadel. Selline olukord on kestnud umbes neli päeva, samuti on häbememokad kuidagi tavalisest kuivemad. Kogu aeg see sügelus ei häiri, päevadeni on aega u 4-5 päeva. Kas tegu on haigusliku probleemiga või võib see olla tingitud ka millegist muust?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tegu võib olla mõne haiguse, näiteks kandidoosi, ägenemisega. Samuti võib tegemist olla kontaktdermatiidi ägenemisega periooditi.