Psoriaas? 23.05.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 23 a. naisterahvas ja minu mure on järgmine:umbes aasta olen enda ja arsti arvates hädas kerge jalaseenhaigusega(sügelus,ketendus),mis vahel kaob,siis jälle ägeneb.Ravinud Chlotrimasoliga.Nüüd aga on läinud sügelus eriti ägedaks,tekivad ka väiksed villid,ja oli vahepeal ka üks väike haavand.Samuti on sellised muutused(aga kergemalt )ka peopesades.Äkki on tegemist mingi raskema haigusega.Äkki on see peopesade ja labajalgade psoriaas-olen midagi sellist kuulnud,või ekseem?Lähiajal eemaldatakse mul ka mandlid-kauaaegne põletikukolle võib ju psoriaasi vallandada? Või peaksin pöörduma arsti poole? Ette tänades!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kindlasti tuleks pöörduda vastuvõtule. Villide leid võib olla iseloomulik peale seenhaiguse ka teistele haigustele. Millisele täpset Teie puhul, saab öelda vaid haiguskoldeid nähes.