Psoriaas jalataldadel 07.04.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Umbes neli kuud tagasi tekkis mul jalataldadel ja peopesadel lööve, kätel oli väikeste mädavillidega lööve ja jalgadel tuli nahk ära suurte naastudena ja olid ka väikesed haavandid.Nahaarst pani diagnoosiks psoriaasi.Umbes paar aastat tagasi oli sama probleem, ainult selle vahega, et jalad olid puhtad ja käed ajasid nahka.Ravisin esmalt kuu aega Travocortiga, siis kaks kuud Dermaovatega, mingeid muutuseid ei olnud.Nüüd kirjutas arst välja pea kolmeks kuuks Neotigason tabletid.Juba paar päeva peale ravi alustamist märkasin muutuseid, kuid nüüd 10 päeva möödudes on kõik jälle endine.Kõndida on valus, pidevalt teen kilemähiseid ja määrin rasvaste kreemidega, et üldse kõndida saaks.Andke nõu, kas peaksin ravi jätkama, on üldse lootust, et asi paraneb`? Tabletid ka hirmutavad, sest pole nad ju kõige leebemad, on halvad maksale jne. Kui suur on võimalus, et suvel mu haigus läheb paremaks ja kui suur on võimalus, et aegamööda läheb ta üle ka teistele kehaosadele?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Neotigason toimib suhteliselt aeglaselt, mistõttu kerge tagasilöök ei tohiks Teid kohe ehmatada, vaid soovitan ravi jätkata. Maksfunktsiooni osas teeb arst regulaarselt analüüse ja kui mingid kõrvalekalded ilmnevad, siis saab ravi katkestada. Kindlasti ei tohiks ravi ajal tarvitada alkoholi, sest see tekitab lisakoormuse maksale. Kindlasti ei tohi ka Neotigason-ravi ajal ega teatud ajaperioodi vältel peale ravi rasestuda, seni kuni ravim on organismist täielikult kadunud.
Psoriaasi kulg on erinevatel inimestel väga erinev ja seetõttu ma ei julge ennustusi jagada, kas lööve piirdub olemasolevate piirkondadega või tahab laieneda. Reegel on see, et kui korralikult ravida, siis püsib haigus paremini kontrolli all.
Ma ei tea, kas Te suitsetate või mitte, aga juhul kui suitsetate, siis tuleks kindlasti loobuda, sest suitsetamine on üks seda haigust halvendavatest teguritest.
Lugupidamisega,
Kristi Abram