lööve nahal 12.04.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,tekkisid nii nädal tagasi kõhule punased täpid ja sellised väiksed laigud nahapinnast natuke kõrgemad,on terve kõht on neid täis ja rindkere,seljal mõned üksikud ja käel ka üksikud ,näol on ainukt üks aga see pole nii punane ,vöö köhas on üks suurem,millel on valged ääred.kuna see on nii pikalt kestnud ja pole kuhugi kadunud pigem lisandus neid kaelale,siis ei teagi mida täpselt teha,nahaarsti ajad on nii pikad ,küll pääsesin näitama seda nahaarsti õele,kes ka koheselt ei osanud öelda,mis see olla võib,kutsus uuesti tagasi ja andis proovida kreemi triderm alfa ,siiski on kõik alles,proosvisin algul ka võtta allergia rohtusid,aga neist polnud ka kasu,peres esineb meil psoriaasi ka(õel ja isal).

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi põhjal julgen öelda kindlalt väita, et tegemist võiks olla roosa kliiketendustõvega (Pityriasis rosea). Selle haiguse korral on iseloomulik, et tekib esmalt veidi suurem "emalaik", mis on näha paremal puusal ja veidi hiljem väiksemad laigud.
P.rosea esineb nooremapoolsetel täiskasvanutel, kellel on aktiivne immuunsüsteem, peale mõne kergema viiruhaiguse põdemist.
Haigus kestab keskmiselt 6 nädalat (mõnel ka veidi kauem) ja paraneb seejärel iseenesest. Ravimitega paranemist oluliselt kiirendada ei saa: Niisutav kreem (nt. seesama Triderm alfa) ja Zyrtec aitavad vähendada sügelemist, kui see peaks tekkima. Dušši all pestes ärge end nuustikuga hõõruge. Seega põhimõtteliselt midagi rohkemat polegi vaja teha kui seda, mida olete juba teinud. Mõne nädala pärast peaks lööve hakkama ise paranema.
Lugupidamisega,
Kristi Abram