Lapsega magama jäämine ja silma mure. 23.09.16 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Ei teadnud kuhu poole pöörduda, seega küsin siit. Nimelt 1,5 aastasel lapsel on nüüd kuu aega olnud mõnikord (kokku umbes 3-4 korda) järgmine asi: magama jäädes keha tõmbleb väikeseid tõmblusi järjest nagu üritaks minna puhkereziimile, silmad lapsel käivad lahti ja kinni (mitte järjest, vahet on ka) nagu ei suudaks uinuda, kuid olek on selline nagu magaks, ei reageeri. Ja nüüd oli see ka öösel, sama asi. Ei tea millest see võib tingitud olla? Millise arsti poole peaksin pöörduma? Vereproov on korras, mainin ka selle. Muidu öösel laps magab ilusti enamuse ajast. Umbes aasta ja 3 kuuselt lõpetas ise ka öösel söömise. Saab aptamilli alates 8 elukuust. Vahel on muidugi ka öiseid ärkamisi. Mõnikord suure nutuga, mõnikord niheleb läbi une, kuid üldiselt muidu magab hästi. Magama jääb emme ja issi vahel ja siis tõstame ta oma voodisse. Üldiselt magab oma voodis paremini, kuid kui nutab öösel ja ei rahune kohe, siis ikka võtame kaisse.
Lisaks ka teine mure, millele ei lastearst ega ka perearst ei leia seletust. Lapsel ka vasaku silma all nagu lööve. Nagu täpid. Mõnipäev vähem, mõnipäev rohkem. Hõõrub seda silma ka. Suvel polnud. Nüüd sügisel hakkas uuesti. Eelmine talv ja kevad oli ka. Aga neid kahte asja ilmselt ei saa seostada... või saab? Äkki oskate Teie midagi soovitada!
Parimate soovidega!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast!
Täpsema vastuse andmiseks vajan videot magama jäävast lapsest . Kuna tõmblused on ette aimatavad, siis saate kindlasti video teha. Samuti vajan pilti vasemast silmast täpikestega.
Lugupidamisega
Anu Sööt