Unehäire 2aastasel 27.03.13 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, väga suur mure on lapsega, kes ei maga.
Laps on selline, kes kui magama saaks teda, siis magaks ta lõputult, aga mure ongi just selle magamasaamisega.
Ise usun, et kasvatuses nagu asi olla ei saa, kuna oleme proovinud kõiksugu meetodeid. On olnud päevi, kus magama jäämine lõunati võtab aega 3 tundi, mille tulemuseks on ikkagi see, et magama ta ei jää.
Ta on võimeline üleval olema ligi 20 tundi.
Tundub kohati, et probleem on siis, kui ta on üleväsinud. Samas mitte ka alati. Ka lasteaias ollakse temaga hädas.
Mitte magama jäämine näeb siis välja selline, et voodisse pannes tundub, et laps on väga väsinud, kõõritab juba silmi ja tundub isegi, et korraks suleb silmad, kuid siis käib mingi klõps ja uni on pühitud. Vahel ta oleks nagu teises maailmas, itsitab ja tõmbleb...viimasel ajal raputab pead...nagu kontrollimatult tuleks see.
Eriti raske on olukord siis, kui ta öösel peaks ärkama. Varem ma istusin öösiti ta voodi kõrval, sest see pani ta vähemalt voodis olema. Samamoodi tõmbleb, itsitab ...kui ütlen talle, et uu, mis teed...siis tuleb nagu oma maailma tagasi. Ja siis olemegi öösel üleval, mina istun voodi kõrval ja tema hüppab ja itsitab jne, nagu omas mullis.

Ma vahepeal mõtlesin, et äkki olen taga liiga palju koos, hakkasin tööl käima. Selle tulemuseks olid magamata ööd ja väsimusest nõder ema.
Olen ka perearstile pöördund, oleme söönud mg ja mg+d-vit. ei midagi.
Mida sellisel puhul teha, kas oleks tõesti abi neuroloogi poole pöördumises, nagu perearst soovitas?
Selline olukord on meil kestnud juba 1,9 aastat. Ma ise olen nii väsinud juba, sest sellise lapsega eriti kodust välja ka minna ei taha.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
soovitan kindlasti pöörduda neuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
Anu Sööt