3 aastase uni 13.11.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on 3 aastased kaksikud-poiss ja tüdruk.
Lastega on juba umbes aasta aega kestnud magama panekuga suured probleemid. Magama jäämine kestab 1,5-2 tundi. Isaga kordamööda istume nende toas kuna muud moodi nad pole nõus või hakkab peale suur trallitamine.
Ise oleme sellest une trallist nii väsinud. Tahaks ju muid toimetusi ka teha, aga selleks ajaks kui lapsed magama jaavad oled ka ise nii väsinud. Lastega läbisaamist see samuti kahjustab kuna tihti lõpuks juba teen kurjemat häält kuna see istumine seal on nii väsitav.
Eriti halb on magama jäämine tüdrukul, kes ei lase ka vennal uinuda. Kas võib olla mingi tervislik probleem,et laps ei jaa magama kuigi on näha et on väsinud juba. Hommikul äratades tahaks samuti veel edasi magada ja siis kordub paha tuju kuna ollakse väsinud.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast, aga kindlasti ei ole tegemist haigusega.
Lapsed on targad ja nad on õppinud Teiega manipuleerima.Neile see õhtune mäng meeldib. Proovige erinevaid variante, uinumisalaseid nõuandeid leiate kindlasti.
Lugupidamisega
Anu Sööt