Väike laps 4 päeva nädalas vanaemade juures 30.07.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Küsimus-kuidas võiks mõjuda see, et 10kuune laps elab vanaemadega 3/4 päeva nädalas, sest ema töötab teises linnas ja isa viidub lapsega iga õhtuaeg. Kas lapsega võivad juhtuda mingid psühholoogilised probleemid tulevikus? Praegu probleeme pole. Mis vanadest sooviksite, et laps oleks emaga ööpäevaringselt psühholoogilises mõttes? Ette tänades.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kõige tähtsam on, et laps oleks koos inimestega, kes teda armastavad ja kes temast hoolivad. Pole tähtsust, kas nendeks inimesteks on lihased vanemd või vanavanemad. Kui laps usaldab vanaema ja vanaema pakub lapsele hoolitsust ja turvatunnet ning ka vaemad osalevad lapse kasvatmisel, siis ei peaks tulevikus probleeme tekkima.

Paremini oskavad sellele küsimusele vastata lastepsõhholoogid või lastepsühhiaatrid.