3-kuusel kakamisega probleemid 23.06.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Meil laps siis 3-kuune ja pole juba 11 päeva kakanud. Varem tegi seda vähemalt kord päevas, tavaliselt rohkemgi. Kas peaksin muretsema ja mida võiksin ette võtta? Kummeliteed olen nüüd 2 päeva andnud. Kas tõesti pean klistiiri peale hakkama mõtlema?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui laps sööb ainult rinnapiima, siis võibki ta kakada paar korda päevas kuni üks kord nädalas, sest rinnapiim seeditakse nii hästi ära, et kakamiseks ei jäägi jääke. Vahel on kõhukinnisuse põhjuseks rinnapiima vähesus. Laps küll imeb rinda, kuid piimakogus on nii väike, et ei ole mida kakada. Kontrollige piimakogust!
Kui laps ise on rahulik ja tal ei ole kõhuvaevusi ning tema kaaluiive on hea, ei pea muretsema.

Lugupidamisega,
Tiia Voor