Dna 24.08.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Olen 12+3 nädalat rase. Selgus, et mul lapsel kromosoomhaiguse risk keskmine, downi sündroom 1:584, saadeti nipify testile.
Eelmine rasedus kulges hästi, risk oli madal. Olen väga mures, kas see nipify annab õige tulemuse ? Ning kas see 1:584 on pigem suur risk vvõi mitte ?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Arvutuslik risk on seotud eeskätt ema vanusega. Arvutuslik risk ei tähenda sugugi seda, et oodatava lapsega on midagi valesti.
Vanus 35 annab riski juba eraldiseisva faktorina ja koos ämmaemanda ja arstiga saab arutada reaalseid probleeme ja vajadusel otsustada kõigi vajalike lisauuringute üle.

Lugupidamisega
Marge Kütt