B-gruppi salmonelloos 10.08.04 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Mu 1 aasta ja 3 kuusel pojal avastati rooja proovist b-gruppi salmonella. Palavikku ei ole ainult, et kõht on lahti. Andsin talle Gefiluse piimhappe bakterit ja ka söetablette. Kõht enam lahti ei ole. Aga tekkis küsimus, et kas peaks ravima antibiotikumidega. Ja mida kujutab enast üldse B-grupi salmonelloos.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Vabandan vastuse viibimise pärast, aga kuna HTI Labor ei tegele mikrobioloogiliste analüüsidega ise, vaid ostab seda teenust sisse, siis tuli spetsialistiga konsulteerida ja puhkuste ajal on see nii nagu on.
Nüüd vastus. B-grupi salmonella kuulub nn. banaalse mikrofloora hulka ja kui kõhulahtisust või muid kliinilisi nähte enam ei esine, ei ole vajadust antibiootikumiraviks. Kui situatsioon peaks korduma, siis küll oleks vajalik uus uuring koos antibiogrammiga ja vastavalt selle tulemusele ravikuur.
Lugupidamisega
Jüri Laasik