probleem arsti ja kuntstliku viljastamisel 02.11.17 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere.olen käinud 3-5 aastat kunstlikul viljastamisel.läbinud laporoskoopia mõlemad munajuhad pandi kinni. ja võtnud ravimeid õigeaegselt.kuni tänase päevani arst ütles et tema ei ole nõus läbi viima kuntsliku viljastamist ja seda ka otsustas haigla kuna oli koosolek nende omavaheline.aga see et ma käin aastaid haigla vahel see nagu on ükskõik siis ja palju raha kulutanud rohtude peale.kas sellist õigust on nendel ültse nuhkida minu elus kuidas ma elan ja kellega?arst veel mainis et ma läheks mehest lahku.kas siis rohkem lapsi ei saagi kunagi.ma ju alles 27.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Kahjuks ei saa selles küsimuses isiklikult kohtumata midagi öelda. Registreeruge soovi korral minu vastuvõtule tel 7319100.
Lgp,
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

kunstlik viljastamine

Tere. Sooviksin teada millise arsti juures peab mees käima ja mis protseduurid tegema kui on soov saada kunstlikul viljastamisel last?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
mees võiks registreeruda Kliinikumi meestekliinikusse suvalise meestearsti vastuvõtule ja paluda viljakusuuringuid. Registreeruda saab tel 7319 100 kaudu. Meestekliinikul on filiaalid mitmes ...

Loe edasi

Kunstlik viljastamine

Kas on üldse sellises vanuses (50) võimalik kasutada oma munarakke kunstlikul viljastamisel?
kas olen liiga vana selleks...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Soovitan mitte üritada.
AE

Loe edasi

Sperma- ja munarakudoonorlus

Tere!
Mul ei ole terviseprobeemi, aga tahaksin väga vastust ühele küsimusele. Kas ei ole mitte ohtlik kasutada kunstlikul viljastamisel anonüümsete doonorite sugurakke (geneetiliselt suguluses olevad ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
teatud suguluse võimalus on muidugi olemas, aga see on kaduvväike. Pealegi ei tähenda sugulasest rasestumine, et laps sünniks tingimata haigena. Igatahes mingit ennetavat süsteemi ei eksisteeri.
Loe edasi

Kunstlik viljastamine

Kui pikad on Tartu ülikooli naistekliinikumis järjekorrad kunstlikul viljastamisel?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Kui peate silmas kehavälist viljastamist Haigekassa kulul, siis ca 7-8 kuud. Muudele toimingutele järjekord sisuliselt puudub.
AE

Loe edasi

IVF-i ebaõnnestumine

Lp. dr Ehrenberg
Esimesel korral IVF ebaõnnestus. Embrüo oli kinnitunud, kuid emakas läks toonusesse ja katkes ära. Olen nii kohutavalt kurb ja sooviksin teada, millest selline asi võis tekkida. ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Asjaolusid täpsemalt teadmata ei saa küsimusele vastata. Üldiselt aga võib lähtuda teadmisest, et (ükskõik, kas loomulikult tekkinud või kunstliku viljastamise teel saadud) raseduse varajase katkemise ...

Loe edasi

Rasedus

Päevad olid 24.08-28.08. Testi tegin 02.10 oli positiivne. Küsimus siis selline: kui suur võib olla juba rasedus. Kas kõhu punnis olek on norm.
Tita väga ootatud. Kaks korda ka käidud kunstlikul ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Menstruatsiooni esimene päev on kokkuleppeliselt raseduse esimene päev.
Lausa punnis ei peaks kõht olema, aga enamat ei saa kõhtu nägemata öelda.

AE

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: