vahekord ennem punktsiooni 18.04.23 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere

20.4 punktsioon, mehe sperma külmutati 17.4- kuna 20.4 ei viibi Eestis.
Kas vahekord on praegu, paar päeva ennem punktsiooni lubatud?
Olen aru saanud,et vahekorras ei tohi olla 3päeva ennem, kuna siis sperma ei ole nii kvaliteetne. Või on mõni teine põhjus?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
kui sperma on külmutatud ja kavatsete seda viljastamisel kasutada, ei ole vahekorra osas piiranguid.
Terv,
AE