Rasestumine peale 40 17.09.19 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Mul on 2 last (5 &7), kuid uuesti abielus ja sooviksime väga veel üht last koos. Mu abikaasa on 35, mina 44. Mõlemad oleme hea tervise juures ja elame tervislikku eluviisi. Oleme proovinud rasestuda juba 8 kuud ning kui lõpuks toimis, siis raseduse peetus tekkis 6-ndal nädalal mais. Siiani pole uuesti rasestunud. Oleme murelikud mu vanuse pärast, millest tekib järgmine küsimus: kas lihtsalt proovida veel nii aasta või mõtelda IVF / IUI peale, et mitte rohkem aega raisata? Ette tänades

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
kui Teil on suguelu piisavalt sage (2-3päeva tagant), ja olete varem samast mehest rasestunud, ei ole kunstlikul viljastamisel suurt täiendavat efekti. Järelikult pole rasestumiseks muud takistust kui vananemisega seotud viljakuse langus.
Terv,
AE