Peale aastatagust operatsiooni huul ja lõug tuim kuid turses 21.04.23 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Aasta tagasi opereeriti mul alalõuast välja tarkusehammas, mis oli risti lõualuu sees päris all. Seda tehti Mustamäe Lõualuukirurgias. Mind hoiatati ka, et paari cm laiune ala võib jääda tundetuks kui närvid saavad operatsiooni käigus vigastada. Nii ka juhtuski. Olen sellega leppinud. See paari cm laiune ala pole päris tuim vaid seal on n.ö.valetunded - justkui külm jäätis voolaks mööda põske alla. Olen sellega leppinud. Aga murelikuks teeb mind hoopis teine asi, et juba mitu mitu kuud on see valetundlik ala huule all mul kuidagi turses ja pakitsev - umbes nii nagu ohatise puhul. Välja näeb ka veidi nii nagu oleks täitesüsti teinud. Veidi punetav ka. Ja katsudes on justkui paksem. Ma tahaksin kontrollida, et mis seal viga on ja ega seal mingit paha asja ei toimu. Mis te soovitate, kuhu millise spetsialisti poole peaksin selle küsimusega pöörduma.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Alati on kõige õigem pöörduda ikka operatsiooni teinud arsti poole, sest tema teab täpselt, mis tehti ja kuidas võib kulgeda paranemine. Tervitustega, dr. Peep Pree