Sünnimärk huule peal 11.05.23 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on lapsest saadik sünnimärk huule kõrval ja natuke läheb ka huule peale. Mina kasvasin ja sünnimärk koos minuga. Nüüd on see aeg kui see sünnimärk mulle ei meeldi ja sooviksin eemaldada. Kuid ma kardan, et minu huul jääb ebasirge ja defektne. Nahaarstid ütlesid, et sünnimärk on normis kuid laseriga eemaldada ei soovita kuna sünnimärgis on pigment. Käisin ka laseri eemaldamise konsultatsioonis ja öeldi, et kuna sünnimärk natukene huule peal, siis puudutakse laseriga ka huult. Internetis on infot selle kohta vähe, tuttavaid, kes on teinud midagi taolist samuti ei ole. Ma ei tea kuhu pöörduda. Kas mul on mingi võimalus, et mu huul jääb ilusaks? Kas oskate kedagi või midagi soovitada?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Kahjuks ei saa ma ilma Teie sünnimärki nägemata tõesti 100 %-list vastust öelda, kuid ka huule piiridesse jääva sünnimärgi eemaldamise järgselt on võimalik armi peita lihtsate kosmeetiliste vahenditega. Kui eemaldamise järgselt on probleem huule sümmeetrilisusega mahukuse ja/või kuju osas, siis see on tõenäoliselt korrigeeritav täitesüstide abil. Peate ikka ise otsustama, mis Teid rohkem häirib - kas olemasolev ja aeglaselt suurenev sünnimärk või arm. Soovitan pöörduda plastikakirurgi või näo-lõualuudekirurgi konsultatsioonile. Lugupidamisega, dr. Peep Pree