Paistetavad, lõtvunud nahaga alumised silmalaud 06.09.04 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Peale sünnitust, kui olin 22 aastane, olid hommikul ärgates silmad sageli turses. Konsulteerisin perearstiga, kuid paistetuse põhjust ei avastatud analüüside põhjal. Silmade paistetus on mul ikka endiselt sage "külaline", kuigi olen nüüd 34 aastane. Pikaajaline paistetus on põhjustanud naha lõtvumise. Sageli näen hommikuti välja nagu paadunud alkohoolik, sest silmade ümbrus on paistes ja "kottis". Kas on võimalik plastilise operatsiooni abil vabaneda paistetavast silmaalusest koest ja ühtlasi korrigeerida lõtvunud nahka või tuleks siiski veel tülitada perearsti, et selgitada paistetuse põhjus, seda ravida ja alles siis plastilise kirurgia abile loota? Kas peaksin tulema konsultatsioonile, et oma küsimustele konkreetsemaid vastuseid saada?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Teie poolt kirjeldatu põhjal võiks arvate, et "alalaugude plastika-operatsioonist" peaks saama probleemile positiivse lahenduse, kuid kindlasti algab kõik ikka plastikakirurgi konsultatsioonist. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree