mungapipar ja diabeet 25.07.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas mungapipral baseeruvad preparaadid, millega leevendatakse PMSi vaevusi ja taastatakse naissuguhormoonide tasakaalu organismis, võivad 1. tüüpi diabeetikule sama halvasti mõjuda nagu antibeebipillid? Arvestades, et tegu pole väga heas kompensatsioonis diabeediga ja diabeedistaazhi on juba 23 aastat.
Ette tänades,
Eve

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
1. tüüpi diabeetikule ei mõju halvasti ei mungapipral baseeruvad preparaadid ega antibeebipillid. Diabeedi kompensatsioon sõltub hoopis teistest teguritest, kompensatsiooni hoidmine muutub aga diabeedistaazi lisandumisega tõepoolest raskemaks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.