küsimus 17.12.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline küsimus. Kas TSH võib olla normis ilma et tegelikult oleks võetav hormooni kogus sobiv. Siis kui see analüüs tehakse 6 nädala pärast peale ravi alustamist. Asi selles et alguses oli see analüüs korras, aga kordusanalüüs mis tehti kahe kuu pärast näitas et kogust on vaja suurendada kaks korda.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui on tegemist vastuoluliste või kiiresti muutuvate TSH väärtustega, oleks soovitav paralleelselt teha ka FT4, mis näitab konkreetselt kilpnäärmehormooni sisaldust veres antud hetkel. Teadmata konkreetseid väärtusi ja asendusravi annuseid, on Teie kirja raske kommenteerida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.