Kilpnäärme teemal 08.12.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Selline küsimus:
hetkel peal Thyrozol-i ravi, hommikul 1 tablett.
Näitajad olid 1. novembril järgmised:
FT3=4,35
FT4= 10,76
TSH = 0,729
Olin haiglas ravil , seoses oma ärevushäirega, saan ravi Escitalopraam 20 mg, Diazepeks hommikul 5mg ja õhtul vajadusel.
Küsimus: kas selliste kilpnäärme näitajate puhul võib siiski kilpnääre tekitada ikka ärevust juurde ja närvilisust ja muid sümptome, või on mul siiski peamiselt ärevushäire sümptomid.
Et siis kas kilpnääre praegu on enam-vähem paigas, rohu kogus on ok ja kilpnäärmest ärevust nagu tekkida ei tohiks- või siiski?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, hetkel on kilpnäärme hormoonanalüüsid täiesti korras ja ravi õiges annuses. Kui sellisel foonil on tegemist tugeva ärevusega (vajasite isegi haiglaravi), siis on suure tõenäosusega tegemist ikkagi ärevushäirega ja kilpnääret süüdistada ei saa. Loomulikult soodustab kilpnäärme ületalitlus ärevushäire kujunemist ja ka edaspidi tuleb jälgida, et ei tekiks uusi ületalitluse episoode. Samas tuleb praegu kindlasti ravida ka ärevushäiret.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.