hüpopituitarismus 18.02.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Küsisin kunagi teie käest küsimusi kilpnäärme ja ajuripatsi teemal. Ja te väitsite, et mul on üsna haruldane haigus. Seda ütles mulle kunagi ka arst,kelle juures käisin Tartus. Kuid tahaksin ka ise täpsemalt selle kohta kuskilt lugeda ja lähemat infot koguda. Äkki oskate soovitada mõnd saiti internetist? Samas soovin praegu rasestuda, aga mu munajuhad ei tooda munarakke. Kas Eestis on kogemusi analoogse juhumiga? On mul vähimatki lootust ise hakkama saada? Või kui Eesti abist ja kogemustest jääb väheks,siis kasvõi kuhugi välismaale uuringutele minna? Ette tänades: murelik neiu.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Täpsema info hankimiseks soovitaksin kirjastuselt Medicina hiljuti ilmunud eestikeelset endokrinoloogia käsiraamatut. See on küll mõeldud arstidele ja arstiteaduskonna üliõpilastele, kuid kirjutatud üsna lihtsas keeles ja samas põhjalikult. Ka internetist võib infot otsida, näiteks läbi NETI-portaali meditsiini teemadel, edasi kroonilised haigused ja sealt edasi sarnased lingid välismaal, mis sisaldab ka endokriinhaigusi ja annab mitu hüpopituitarismi linki.
Rasestumisega on asi keerulisem. Teoreetiliselt on see võimalik, kuna Teie suguorganid on iseenesest terved ja ei tööta üksnes piisava stimulatsiooni puudumise tõttu. Soovitan pöörduda küsimuse igakülgseks läbiarutamiseks endokrinoloog-günekoloogi poole - Tallinnas dr. Ülle Jakovlev Ida-Tallinna Keskhaiglas või Tartus dr. Maire Lubi Tartu Ülikooli Kliinikumi Konsultatiivses Polikliinikus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

hüpopituitarismus

Tere!

Mu õe pojal (3,5 aastane) on hüpopituitarismus. Talle on väjlakirjutatud ravimid, mida saab õhtuti süstina ja hommikuti tableti näol. Kuna selle haigusekohta on väga vähe internetis ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Ravimi saamine on lapsele ülioluline ja seda PEAB tegema lastearsti näpunäidete kohaselt. Mingeid pause sisse jätta ei tohi. Sellega seate ohtu lapse kasvamise ja arengu, halvemal juhul ka ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: