Lateraalse malleooli (keskmise pekse) murd. 27.09.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Õnnetus jalaga juhtus trepil komistades reede õhtul, laupäeval läksin EMOsse ja sain kipsi ning öeldi, et esmaspäeval vahetaksin selle ortoosi vastu. See sai tehtud. Küsimus on selline, et kuivõrra ma võin jalale toetuda-üldiselt käia saan ja ega eriti valikuid ka pole- kodus on palju erinevaid tasapindasid. Äkki oleks pidanud kips kauem olema?
Parimat!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui luufragmentide seis on hea, siis pole olulist vahet, kas immobilisatsioon on kipsi või ortoosiga. Ortoosiga käimisel tuleb vältida valuaistingu tekkimist. Ilma rö pilti nägemata on raske ühest vastust anda, pealegi tegu ortopeedilise probleemiga, mina vaid üldkirurg.