Ülekaalulisus 10.09.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 55aastane naine.Rasvumus on suur.BMI46,8.Proovinud kaalust alla võtta.Isegi 43 kilo,kuid see on lühiajaline.Kohe tuleb kõik tagasi ja veel rohkem.Olen kuulnud,et on võimalk teha op-ravi.Kas see on väga riskantne.Millised on tagajärjed.Aga sellise kaaluga on väga raske elada.Teid ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui saite ükskord kaalus 43 kg alla, siis miks Te ei peaks seda teist korda saama ja nii ka hoidma. Ega sööki ju keegi Teile vägisi suhu pane, ikka ise. Op ravi tehakse küll aga nagu iga operatsioon on risk, siis ka see. Operatsioonirisk nagu üldiselt teada on täidlastel normkaalulistest suurem. Operatsioon seisneb selles, et magu tehakse väiksemaks, sinna mahub vähem sööki, isegi kui Te tahaksite ei saa süüa. Lisaks lülitatakse osa peensoolt seedimisest väljan nii et kogu sissesöödud toit ei imendu.
Selliste operatsioonidega tegelevad kirurgid Põhja Eesti Regionaalhaiglas (dr.Kaur, Ümarik, Adamson) ja Ida Tallinna Keskhaiglas (dr. Trudnikov ja Mäesalu)