Hemarroidi operatsioon ja antibeebepillid 14.03.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Nähtavasti ootab mind ees hemarroidi operatsioon, kuid olen viimased 6 aastat tarvitanud ( ja tarvitan praegugi) antibeebipille (cilest´i). Kas ma peaksin nendest loobuma mingi aeg enne operatsiooni? Kui suur on hemarroidi operatsiooni puhul antibeebipillidest põhjustatud tromboosi oht? Kas on võimalik näiteks vereanalüüsiga kindlaks teha vere hüübimise järgi, kas tablettidest loobumine on vajalik. Olen konsulteerinud kahe naistearstiga, kuid nende arvamused lähevad lahku- üks leiab , et on vajalik loobuda, teine ütleb, et loobuma peaks vaid pikaajalist voodireziimi nõudva opi puhul. Kui kaua peab opi järgselt haiglas olema, kas tegemist on opiga, mis nõuab niitide väljavõtmist?

Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nn.antibeebipillide kasutamine tõesti suurendab mõningal määral tromboosiohtu, seda nii operatsioonijärgselt, kui ka ilma igasuguse operatsioonita. Arvan, et seoses operatsiooniga ei ole põhjust pillidest loobuda, vaid peaks enne operatsiooni tegema koagulogrammi s.o. kontrollima vere hüübimisnäitajaid ja vajadusel kasutama operatsioonieelselt ja järgselt tromboosiprofülaktilisi vahendeid. Haiglasviibimine sõltub operatsioonimeetodist ja ulatusest - võimalikud on isegi ambulatoorsed operatsioonid. Niitide väljavõtmise vajadus sõltub jällegi operatsioonimeetodist. kasutatavast õmblusmaterjalist. Nendele küsimustele päris täpse vastuse saate Teid opereerivalt kirurgilt. Igal juhul soovitan Teil antibeebipillide probleemist teavitada kirurgi, kes Teid opereeima hakkab, isegi juhul, kui ta ei peaks selle kohta midagi küsima.