Valu paremal pool küljes 08.04.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, Eile algas paremal pool valu, nabast umbes 4-5cm ülesse ja parema küljepeal, algas nii et ehk tunnis korra aga täna vahest 10 min vahega ja vahest paari minutilise vahega, sama koht ja sama sugune valu, valu ei ole läinud tugevamaks vaid kogu aeg sama tugevus. Vahet pole kas istun käin või laman ikka sama valu samas kohas. Ise olen hetkel 14 päevases karantiinis seoses Coronaga ja arsti juurde hetkel minna nagu ei saaks.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Parema poole kõhuvalu võiks viidata sapipõie või ussripiku (apenditsiit) probleemile. Kindlasti pole need ainukesed, aga sagedasemad põhjused ikkagi. Kui valu peaks süvenema, muutuma pidevaks või koos sellega tõusma temperatuur, peaksite vaatamata karantiinile pöörduma EMO-sse - erakorralist abi saate igal juhul. Soovitaksin seni võtta spasmolüütikuid - No-spa tablette.