Ootamatu valuhoog paremal pool, mitte küljes, vaid eespool 18.10.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ühel õhtul enne uinumist vahetasin asendit, seliliasendist vasakule küljele. Ootamatult lõi VÄGA terav valu sisse paremale küljele, pigem ettepoole, roietest ehk 5 cm allpool. Justkui noaga oleks torgatud. Hetkeks vaid, kohe möödus ja siis mõne sekundi pärast korraks uuesti.
Pärast seda eriti nagu valu ei tunne sealkandis, aga jälgimise tulemusel midagi nagu on tunda - tagaplaanil, ei häiri otseselt, aga justkui on olemas. Lihtsalt teeb muret ja kardan iga õhtu seda korduvat, hirm on. See valu oli kohutavalt terav. Kas võin loota, et see on kõigest seni avastamata sapikivi või on põhjust rohkem karta?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sapikivi on kindlasti üks võimalus aga mitte ainus. Soovitan pöörduda perearstile uuringute tegemiseks - ainult valu kirjelduse järgi pole mõtet oletada.