Pidev tuim, ühtlane, vahel ka väga tugev valu 14.12.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Juba pikemat aega on paremal pool rinna alt, küljes ja kõige rohkem samal kõrgusel seljas pidev, tuim, ühtlane valu. Mõnikord on aga valu väga tugev, mis levib üle terve kõhu. Tavaliselt kestab selline valu 20 - 30 minutit ja hakkab siis tasapisi vaibuma. Tugeva valu korral on terve keha kaetud külma higiga. Mida teha? Kelle poole pöörduda? Kas probleem võib olla neerudes?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellised sümptomid võivad olla põhjustatud paljudest põhjustest. Kui Teile on tehtud ka MRT uuring ja selle alusel pole haigust leitud, siis mina vaevalt oskan Teile ainult kirjelduse järgi midagi targemat öelda. Peate ikkagi perearsti poole uuesti pöörduma, kes suunab Teid edasi uuringutele. Ka neeruhaigus tuleb kõne alla.