valud naba piirkonnas ning paremal pool. 16.05.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kuidas ma saaksin aru, et pime sool on?
Juba pikemat aega hullud kõhuvalud. Vahepeal nõrgemad, vahel tugevamad ning siis nii tugevad, et pisarad tekivad silma. Liigutada üldjuhul ei saa. Kõndimisest ja kägarasse minemisest rääkimata. Süda on paha, süüa ei saa, sest siis tekib refleks oksendamisele.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Apenditsiidile Teie vaevused iseloomulikud ei ole. Vajaksite uuringuid - ainult kirjelduse järgi ei oska kahjuks midagi täpsemalt öelda.