Pimesoole eemaldamise järgsed valud 25.10.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mul eemaldati pimesool, teatavasti oli lõhkenud juba. Operatsioon oli umbes 5 kuud tagasi, peale operatsiooni juba 2 nädala lõpus ei tahtnud arm kinni kasvada ja palavik kõikus 36,6 ja 37,4 vahel, hingata oli raske ja pimesoole külje peal lamada oli võimatu, aga midagi ette ei võetud kirjutati ainult geel, mis aitas armi kinni kasvatada, anti 2 kuuri antibiootikume. Kuu aja pärast oli rohkem inimese tunne ja hingamine läks kergemaks, aga nüüd tulevad tagasi sellised valutorked paremale poole ribide alla, kui naeran järsult voi pingutan ja vahel niisama torked nii tugevad vahel, et haaran ehmatusega sellest kohast kinni. Ei tea, mida ette võtta, sama kirurgi poole pöörduda enam ei saa, kuna ei eila Eestis
Ps. Haiglas viibisin neli päeva peale operatsiooni, siis kirjutati välja
Kaal on 20 kg rohkem kui vaja ja ei lange ja kõht on gaase täis olenemata mida süüa, peale torgete tekib ka selline tunne, nagu kõhus keeraks ja hakkaks iiveldama, kui söönud ei ole, justkui oleks rase, aga ei ole.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olete läbi teinud raske haiguse, mis perforatiivne apenditsiit kahtlenata on. Peale operatsiooni selliste vaevuste esinemine ei ole küll tavaline, kuid ka mitte ennekuulmatu. Igast operatsioonist jäävad kõhukoopasse liites, lisaks Teil raskused ka haava paranemisega. Ka armkoe teke ja formeerumine võivad selliseid aistinguid anda. Soovitan Teil siiski pöörduda raviasutusse, kus Teid opereeriti, vaatamata sellele et Teie kirurg seal enam ei tööta. Kirja teel ma Teid kindlasti aidata ei suuda. Vahel aitab fsioteraapia, ravivõimlemine jne. Enne peab aga olema selge, et pole mingit kirurgilisel teel eemaldatavat põhjust.