Hüppeliigese nihestus 20.01.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Septembri lõpus nihestasin korvpalli mängides parema jala hüppeliigest. Sai korraga tehtud erakorralises jalast pilt. Midagi katki ei olnud, see oli ka kogu info, mis öeldi. Kuid jalg annab siiani tunda ja õhtuks ka paistes. Pikalt jala peal olla ei anna (töö vahetused 12-tunnised ja enamik ajast jalgadel). Hüppeliigese alla on ka tekkinud peale traumat kõva muhk, mis katsumisel on valulik.
Minu küsimus ongi, et kui kaua sellise trauma paranemine aega võib võtta? Kas peaksin jalaga pöörduma ortopeedi poole? Olgu veel ära mainitud, et olen saanud sellele jalale 7 korda ultraheli ravi (u. kuu aega peale traumat). Kannan jätkuvalt hüppeliigest toetavat nn. tugisukka, kui valutab, määrin Diclofenac geeliga.
Teid ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Röntgen pildil saab näha vaid luulisi vigastusi. Liigeskapsli ja sidemete venitus ja rebend on aga samuti kaunis rasked vigastused, mis mõnikord nõuavad ka liigese immobiliseerimis (lahase asetamist). Kui peale traumat alustada liigutamist liiga vara võib juhtuda, et aeg ajalt vigastate oma liigest ikka ja jälle uuesti, ise seda isegi mitte tajudes.
Soovitaksin Teil oma murega pöörduda ortopeedi vastuvõtule.