Ajuvedeliku leke 10.02.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Millise arsti juures on võimalik kindlaks teha, kas tegemist on ajuvedeliku lekkega? Millise analüüsi peaks tegema ja kus?
Veetaoline aine väljub ninast, silmadest, kurgust pea ette kallutamisel.
Sümptomid sarnanevad nohule ja allergiale, lisaks nägemise ja kuulmise halvenemine, tasakaalu kaotus ette kummardamisel, pearinglus/valu, väsimus, jõuetus.
Sümptomid ilmnesid umbes 10 aastat tagasi. Röntgen pole mingit vastust andnud. Vedelikust pole mingeid analüüse tehtud.
Olukord on järjest halvemaks läinud nende aastatega ja sümptomid aina tugevamaks.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ajuvedeliku leke Teie poolt kirjeldatud kaebustega kokku ei lähe. Ajuvedeliku lekke põhjuseks võib olla trauma või läbitehtud operatsioon. Korraga ninast, kurgust ja silmadest leket olla ei saa. Soovitan end näidata kõrva-nina-kurguarstile.