Neeru trauma. 02.10.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Oleks üks küsimus, millele loodan saada teie isiklikku arvamust.

Kaks kuud tagasi oli 5. astme neerutrauma. Lapiti operatsiooni käigus kokku, kuid siiani on leke, mis koguneb seljal olevasse dreenikotti. On küll väheseks jäänud, kuid ikka tuleb. 1,5 nädalat tagasi tuli palavik ja avastati põletik ning nüüd saan jälle antibiootikume.
1. Kui dreeni torust kõik välja ei tule, koguneb mingit asja kőhuõõnde ja tekibki põletik. Kas võib nii olla ja kas ilma lahti lõikamata ning tablettidega on mõistlik ravida?
2. Paluks teie arvamust nii pikaajalise lekke kohta. Kas ongi normaalne, et see leke nii pikalt nii öelda sulgub? Ja kas üldse on mingit lootust "ise sulgumisele" ilma kirurgilise lõikuseta nii pikaajalise lekke puhul.

Lihtsalt ei tea kedagi, kes teab kedagi, kellel selline suuremat sorti neeruvigastus oleka olnud ja loodaks saada eri arvamusi kelleltki...

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

5 astme neerutrauma korral on variant ka neeru eemaldamine. Sellise otsuse tegemiseks oleks vaja neeru värskeid urogramme. Igal juhul pole 2 kuud püsiv fistul normaalne. Selline üle fistli paranenud neeruvigastus võib Teid eluks ajaks piinama jääda. Peaksite Teid opereerinud kirurgi/uroloogiga nõu pidama või kui tema otsuses kahtlete pöörduma teise raviasutuse uroloogi poole teise arvamuse saamiseks - see on täiesti aktsepteeritav tegevus.