uuringu vastus 22.05.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Mulle tehti kapselendoskoopia. Arsti juurde lähen kuu aja pärast. E-Tervisest näen uuringu kohta sellist kokkuvõtet:
Nodulaarne foliikulaarne hüperplaasia peensoole distaalses osas.

Kas Te saaksite selgitada, mida see tähendab.

Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peensoole lõpposas on sõlmeline limaskesta paksenemine. Olenevalt kliinilisest pildist võib see viidata terminaalsele ileiidile (peensoole lõpposa põletik e. Crohni haigus)