Talvisi vigastusi saab vältida

Talvisi vigastusi saab vältida Pildil Vassili Novak. Foto: ERR

Tüüpilisi talvisi vigastusi aitavad vältida ettevaatus ja sobiv varustus, rääkis Põhja-Eesti regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse ülemarst-juhataja Vassili Novak.

Vassili Novak rääkis intervjuus ETV saatele "Ringvaade", et kõige rohkem on sel aastal, nagu tavaliselt, olnud libedaga kukkudes trauma saanud patsiente. Arst soovitas vanadel inimestel libedaga pigem koju jääda, kui vähegi võimalik. Nooremad peaksid aga panema pähe paksu mütsi, kandma sobivaid jalanõusid, hoidma käed taskust väljas ja mitte kiirustama.

Erandlik on tänavu aga katuselt lume puhastamisel allakukkunute suur arv.

"Neid on juba mitu inimest nädalas ja kuu jooksul 15-20 inimest. Küll on enamik neist pääsenud kergemate vigastustega - ma kujutan ette, et mõned ei pöördunudki [arstide poole]. Ja mõned on saanud päris raskelt vigastada, nad on pikalt haiglas ja mõnel tõenäoliselt on jääv kahjustus," rääkis arst ning toonitas, et katusele võib minna vaid turvavarustusega.

Kõige raskemad juhtumid on Novaki sõnul põhjustatud jääkamaka pähekukkumisest. Ta ütles, et 9. detsembri õhtul Tallinna vanalinnas Pikal tänaval katuselt kukkunud jääkamakast koljumurru saanud noor mees, turist Peterburist, on endiselt üliraskes seisundis ning tema elu on ohus.

Pildil Vassili Novak. Foto: ERR

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada