Marju Lauristin: valusaim probleem on Eesti meeste eluiga ja tervis

Marju Lauristin: valusaim probleem on Eesti meeste eluiga ja tervis scanpix

Värskelt esitletud inimarengu aruandes 2010 selgitab professor Marju Lauristin välja, et aruandes on püütud prognoosida, milline mõju on majanduskeskkonna halvenemisel, eriti kõrgel tööpuudusel, Eesti inimarengu näitajatele. Sealhulgas ka kõige valusamale probleemile – Eesti meeste elueale ja tervisele.

Aruandes tõdetakse, et keskmine eeldatav eluiga on Eestis kasvanud pikemaks kui eales varem ning rahvastiku kahanemise tempo on viimastel aastatel oluliselt vähenenud.

„Empiirilist kinnitust on leidnud seisukoht, et ühiskonna jõukuse kasv üle 10 000 US dollari ei suurenda enam elanikkonna tervisenäitajaid. Viimased sõltuvad siis oluliselt rohkem suhtelisest ebavõrdsusest ühiskonnas ning riigi sotsiaal- ja majanduspoliitilistest valikutest. Ka Eesti on ületanud selle piiri, kust alates ühiskonna majandusliku heaolu kasv ei taga automaatselt elanike tervemat elujärge, vaid see sõltub pigem sellest, milliseid  prioriteete järgitakse riigi sotsiaalpoliitikas,“ kirjutab Praxise juht ja aruande üks toimetajaid Ain Aaviksoo.

Aruannet saad lugeda siit.

Pildil Marju Lauristin. Foto Scanpix

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada