Rauapuudus? 01.08.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, olen olnud taimetoitlane nüüdseks pool aastat ja viimasel ajal on suunurkadesse tekkinud lõhed ning huuled üleüldiselt punetavad, on valusad ja kuivad. Külmetanud ma pole ja nohu ega köha ka puudub, seega ei usu, et see külmetushaigusest on. Lugesin, et selline probleem võib olla tingitud raua ja teatud vitamiinide puudusest. Tahtsingi küsida, kas see võib olla põhjuseks ja kas peaks vereproovi minema andma? Niisama ei ole vist mõtet hakata vitamiine ja raualisandeid võtma?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tekkinud kaebused võivad olla seotud nii raua kui ka teiste vitamiinide (sh. B12 vitamiini) ja mineraalainete puudusega organismis. Soovitan teil kontrollida oma verenäitusid ja kui tõepoolest otsustate jääda taimetoitluse juurde, tuleb endale väga täpselt selgeks teha, millistest toiduainetest te midagi kätte saate. Vastasel korral saate soovitud kasu asemel kahju ja koormate nii oma keha kui vaimu.
Heade soovidega, dr.Ehala