Paksud jalad 08.05.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Küsimus paksude jalgade kohta. Mul on olnud juba aastaid probleeme jalgadega.Reied ja sääred on väga paksud,nagu oleks rasvunud ja varbad oleks nagu paistes. Sääre ümbermõõt on 46cm. Mida peaksin ette võtma või mida tegema? Ette tänades.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Konkreetseteks nõuanneteks on kirjas olev info vähene. Mainite et probleem on kestnud 5 aastat. Oluline on teada saada, mis toimus sel hetkel. Kas muutus kehakaal, oli mingi haigestumine, vm. Nõustamiseks on vaja teada teie kehakompositsiooni sh. kehakaalu, pikkust, rasvaprotsenti, jm Hinnangu andmiseks on vaja ka ülevaadet tervislikust seisundist. Võimalusel soovitaksin teil tulla vastuvõtule kas minu juurde või pöörduda perearstile.
Parimatega, dr.Ehala