Kaalutõus pärast sünnitust 24.05.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Selline mure siis, et sünnitasin teise lapse juuli 2010, võtsin alguses ilusti algkaalu tagasi paari kuuga ja siis hakkas tõusma kaal. Nüüd enam-vähem 8 kuuga on tulnud ligi 33 kg juurde. Ise olen 176 cm pikk ja hetke kaal on juba 107 kg, mis minu jaoks on väga koormav. Olen proovinud kõike. Liigun palju, söön täpselt nii palju kui mu BAS lubab. Olen ka rääkinud perearstiga, tema omakorda öelnud mulle vaid, et sellega läheb aega, et alla saada. Mina siiski arvan, et sellega peaks kiirelt tegutsema, kuna kunagi hiljem võib juba hilja olla. Samas on mul väga tihedalt ka peavalud, jalad ja käed on paistes. Üldine väsimus ja see ei tule sellest, et ma ei saaks magada. Laps magab õhtul 9-st hommikul 7-ni väga rahulikult. Äkki oskate Teie mind kuidagi nõuga aidata, kuna ma tõesti olen juba väga mures.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kaal on kõrge ja nõustun, et tegutsemine on igati mõistlik. Esiteks soovitan teha ära terviseuuringud lähtuvalt kirjas toodud kaebustest. Samuti oleks hea, et keegi kõrvalt vaataks teie menüü ja päevase liikumiskoormuse üle kui oma oskustest jääb vajaka.
Heade soovidega, dr.Ehala