Kiire kaalutõus 21.02.17 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Ca 1a8k tagasi sündis minu kolmas laps keisrilõike abil. Rasedus oli raske, kui kaalusin enne rasedust 81kg, siis juba raseduse ajal kaotasin kaalu ning enne keisrit kaalusin 77,5kg. Peale sünnitust oli mu min. kaal 67kg. Nüüdseks kaalun aga juba 100kg. Lisan veel siinkohal, et lisaks keisrilõikele oli mul ka müoomide eemaldamise operatsioon. 7müoomi saadi kätte, 4 jäi alles. Ma pole kunagi nii raske olnud, ka mitte raseduste ajal, püüan jälgida toitumist ja rohkem liikuda, aga kaalunumber pigem tõuseb.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirjast lähtuvalt oleks hea võimalusel siiski teha analüüsid (kilpnäärme uuringud, glükoosi ainevahetuse näitajad, jm) ning paralleelselt hinnata ka praegust toitumist-liikumist. Kas viimane on ikka vastav teie vajadustele või mitte. Kirja põhjal siin mingeid oletusi teha ei saa. Teil endal on võimalus pidada toidupäevikut ja seda analüüsida näiteks nutridada.ee keskkonnas. Kui jääte hätta, tasub pöörduda toitumisnõustamisele. Muutused ainevahetuses ja /või hormonaalses tasakaalus võivad soodustada kaalutõusu. Samas vajab just nedel põhjustel tekkinud kaalutõus erilist tähelepanu toitumis-liikumisharjumuste osas. Seega, on hea tulemuse saamiseks vajalik pigem kompleksne lähenemine.
Parimatega,
dr. Ehala