Kas toidusõltuvus? 24.05.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen terve oma elu olnud ülekaaluline ja otsustasin paar kuud tagasi kaalu langetama hakata. Suutsin paar nädalat tervislikumalt toituda, süüa vähem magusat ja rasvast, aga terve selle aja mõtlesin pidevalt toidust ja pidasin endaga sõda, kuni lõpuks hakkasin õgima ega suutnud ennast kontrollida. Nüüd söön rohkem ja vähem tervislikumalt. Ma lihtsalt ei suuda ära öelda kõigile kommidele, küpsistele, kookidele, kartulikrõpsudele ja rasvast tilkuvatele friikartulitele. Pidevalt pean endaga sõda, et mitte liiga palju süüa. Mul soovitati minna psühhiaatri juurde, kuid ometi on mul tunne, et ma läheks sinna ilmaasjata. On ju ka minust hullemas seisus inimesi. Sooviksingi küsida, et kas mul võib olla toidusõltuvus ja kas ma peaks arstile minema?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ühtegi diagnoosi kirja teel panna ei saa. Võin vaid avaldada oma arvamust, et taoline toitumismuster süveneb ning varem või hiljem kaasuvad sellega terviseprobleemid. Soov midagi muuta peab tulema teie seest ning kui otsustate toitumisteema käsile võtta, siis soovitan tõepoolest pöörduda nii psühholoogilisele kui ka toitumisalasele nõustamisele. Hea kui leiate endale lisaks mõne toetaja lähedaste seast.
Heade soovidega, dr.Ehala